Oficjalny portal przedszkola: Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Osiek


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
wychowawca Waśniewska Irena
26 wrzesień 2021
W ramach projektu „Przedszkolak poznaje świat” nasze przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć spektakl Andrzeja Skiby pt. „Koziołek Show”. Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa przedstawienie odbyło się w formie online. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem śledziły przezabawne przygody Koziołka i aktywnie włączyły się do zabawy interaktywnej. Po uśmiechniętych buziach dzieci można było zauważyć, że spektakl bardzo się podobał.

24 wrzesień 2021
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przedstawiciele policji wczoraj odwiedzili nasze przedszkole. Podczas zajęć profilaktycznych z dziećmi omówiono podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, utrwalono ważne numery alarmowe tj.112 oraz przybliżono specyfikę pracy policjanta. Mundurowi zwrócili także uwagę dzieci na kwestię konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. W czasie wizyty dzieci mogły wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu oraz zobaczyć podstawowy sprzęt jakim dysponuje policjant. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał książeczkę edukacyjną. Wychowawca oraz dzieci składają serdeczne podziękowania policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY!!!

22 wrzesień 2021
22 września 2021 zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się powitanie Pani Jesieni, gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato a zaczyna kolejna pora roku – jesień. Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Przedszkolaki zbierały i segregowały kolorowe liście, tworzyły i przeliczały zbiory, odgadywały zagadki. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki: „Jesienne tralala i Rozkołysał wietrzyk drzewa”. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci wykonały „Jesienne listeczki,”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

20 wrzesień 2021
20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu ramach tego święta odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek, wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, zabawy muzyczne oraz wiele konkursów. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie pani złożyła wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyła każdemu odznakę Super Przedszkolaka. Nie zabrakło również słodkich niespodzianek, które zostały zakupione przez Rodziców. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

19 wrzesień 2021
W dniu 17 września 2021 nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu terenu wokół przedszkola przyłączając się do 28. Akcji Sprzątanie Świat – Polska organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegorocznej edycji programu przyświeca hasło Myślę, więc nie śmiecę. Jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Dzieci otrzymały jednorazowe rękawiczki i worki do segregacji. Maszerując w okolicy naszego przedszkola dzieci dumnie zbierały papierki. Oto efekty naszych działań.

15 wrzesień 2021
15 września br po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Kropki. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać dzieci do kreatywności i zachęcać do tworzenia. Dzieci oglądały krótki film o małej Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Dzisiaj kropka była najważniejsza i oczywiście zawładnęła całym naszym przedszkolem. Przedszkolaki założyły ubrania w kropki. Nasze prace plastyczne były pełne kropek, tańczyliśmy z kropkami. Dzień upłynął nam pod znakiem wspaniałej twórczej zabawy.

13 wrzesień 2021
Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie. Jesteśmy bardzo radosnymi i wesołymi przedszkolakami. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Danuta Lejżak (2020-05-11 22:00:00)
Informację zmodyfikował(a): Danuta Lejżak (2021-09-28 20:50:42)
Liczba odwiedzin: 9647
Do góryStopka

Zamknij