Oficjalny portal przedszkola: Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
28 czerwiec 2022
                 W dniu 27 czerwca w przedszkolu w Grodzisku odbyła się piękna uroczystość ,,Zakończenia Roku Szkolnego i pożegnania starszaków”.
Dzieci w galowych i góralskich strojach wystąpiły przed swoimi rodzicami, panią dyrektor i gronem pedagogicznym. Przedstawienie nawiązywało do występu starszaków w programie telewizyjnym, który był nagrodą dla grupy ,,Pszczółki”. Dzisiejszy występ w ,,Telewizji przedszkolnej” składał się z sondy ulicznej, teleturnieju ,,Milionerzy”, wakacyjnej tanecznej trasy oraz występu gwiazd – Michała Wiśniewskiego i zespołu ,,Ich troje” oraz grupy ,,Golec uOrkiestra”. Dzieci wspaniale wcieliły się w role gwiazd oraz dziennikarzy telewizyjnych. Były również wiersze dla starszaków od młodszych kolegów, wakacyjna piosenka i wiersz oraz podziękowania dla wszystkich pań pracujących w przedszkolu. Dzieci otrzymały pamiątkowe książki i dyplomy. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie im dziękujemy.
Życzymy wszystkim udanych wakacji, a naszym absolwentom powodzenia i samych szóstek w szkole.

27 czerwiec 2022
                    Muzyka jest dobra na wszystko - z tym stwierdzeniem zgodzą się dorośli i dzieci.
Muzyka towarzyszy nam od pierwszych dni naszego życia i jest z nami podczas najważniejszych życiowych wydarzeń. Muzyka ma szczególny wpływ na rozwój dziecka.
O tym, że słuchanie muzyki nie musi być nudne mogli przekonać się rodzice, którzy wzięli udział w zajęciach otwartych, które odbyły się 22 czerwca w przedszkolu w Osieku. Słuchanie muzyki metodą Batii Strauss integruje różne formy aktywności: słuchanie, granie, tańczenie i śpiewanie z elementami pantomimy, dramy i różnych form plastycznych. Dzieci i rodzice wysłuchali opowiadania o duszkach, któremu towarzyszyły wesołe zabawy z kolorowymi rekwizytami. Na pamiątkę naszego radosnego spotkania każdy z uczestników pozostawił po sobie ślad, tworząc wesołego duszka.
"Życie bez muzyki byłoby pomyłką" - Friedrich Nietzsche

23 czerwiec 2022
Tata to niezwykle ważna osoba w życiu każdego dziecka. Także dzieci z naszego przedszkola doskonale o tym wiedzą. Dlatego zgodnie z panującą w Polsce tradycją w "Dzień Taty" dzieci złożyły życzenia swoim tatusiom i przygotowały własnoręcznie wykonane kolorowe laurki. Głośno zaśpiewane sto lat na pewno rozradowało serce każdego Tatusia. Sto lat Tato!

22 czerwiec 2022
Dnia 21 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola przez dzieci kończące edukację przedszkolną.
Pożegnanie to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i wychowawców.
Przed odejściem, dzieci ostatni raz zaprezentowały swoje umiejętności słowno-muzyczne. Rodzice byli dumni ze swych dzieci. Również młodsze dzieci życzyły starszym kolegom sukcesów w szkolnej ławce. Po występie Pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola, nagrody książkowe i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Na zakończenie wszyscy zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez rodziców a dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy z animatorami.
Był to dzień szczególny – pełen przeżyć dla przedszkolaków, rodziców i nauczycieli.
Życzymy wszystkim dzieciom wspaniałych wakacji i sukcesów w szkole!

19 czerwiec 2022
 W słoneczny piątek przedszkolaki z Osieka udały się na wycieczkę do lodziarni „Gustoria”, w której kręci się pyszne lody z tradycyjnych receptur z początku XX wieku.
Dzieci poznały proces produkcji lodów o niepowtarzalnych smakach, do których wykorzystuje się naturalne składniki takie jak: świeże jaja śmietanę i owoce. Najważniejszym punktem wycieczki i najprzyjemniejszym była oczywiście degustacja przepysznych lodów. Dzieci miały również uciechy co nie miara podczas zwiedzania Bajkowej Zagrody oraz Parku Bajek.
Zadowoleni, z uśmiechem i dobrym humorem wróciliśmy do przedszkola.

15 czerwiec 2022
Przedszkolaki z Grodziska pojechały na wycieczkę do Staniszcz Małych do Gospodarstwa Innego Wymiaru GIPROL, aby skorzystać z atrakcji tego przyjaznego dzieciom rolniczego parku rozrywki.
 Dzieci wzięły udział w zajęciach: ,,W pokazowej pasiece”, ,,Od ziarenka do ciastka”, ,,Skąd się bierze mleko”, ,,Ekologiczne farby”.
W przerwach między zajęciami mogły pobawić się na pięknym placu zabaw, poskakać na trampolinach i piłkach, pograć w piłkę na boisku, pojeździć traktorkami na pedały i gokardami lub pooglądać zwierzątka w mini zoo. Dzieci w GIPROLU zjadły również grillowane kiełbaski, które bardzo im smakowały.
Piękna, słoneczna pogoda uatrakcyjniła naszą wycieczkę, która była dla wszystkich przedszkolaków wspaniałą przygodą, pełną wrażeń, ciekawych zajęć i doświadczeń.

15 czerwiec 2022
Przedszkolaki z Grodziska wzięły udział w akcji Góra Grosza.
Celem akcji było zebranie drobnych monet, które dzieci wrzucały do specjalnie przygotowanego słoika. Po zakończeniu akcji pieniążki zostały posegregowane i policzone. Pieniążki przekazywane są Towarzystwu Nasz Dom, który pomaga dzieciom wychowującym się poza rodziną. Wspólnymi siłami udało się zebrać w sumie 216, 64 zł!
Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w akcję.

15 czerwiec 2022
Jak co roku, z okazji Święta Polskiej Niezapominajki, Przedszkole Publiczne nr 9 zorganizowało konkurs plastyczny. Tym razem odbył się on pod hasłem "Serce dla Ukrainy". W konkursie wzięły udział starszaki z Grodziska. Przygotowały one przepiękny plakat, a na nim narysowały samych siebie, trzymających niezapominajki dla ich grupowych przyjaciół z Ukrainy. Pracę konkursową przygotowały także czterolatki z grupy maluszków. Wykonali oni serce wypełnione niezapominajkami. Brawa dla naszych artystów!

14 czerwiec 2022
Dzień Dziecka w tym roku świętowaliśmy etapami, być może dlatego, że pogoda nam nie dopisywała.
1 czerwca odbył się Piżamowy Dzień Dziecka,
3 czerwca wycieczka, a 9 czerwca kolejna atrakcja - dmuchaniec na naszym przedszkolnym placu zabaw. Każdy mógł poskakać do woli. Było też robienie baniek, różne zabawy i pyszne lody. A na twarzach oprócz uśmiechu i radości pojawiły się motylki, kwiatki, pieski i kotki.
Każdy miał wymalowaną twarz według własnego życzenia.
Dzieci bardzo zmęczone wracały do domu, bo zabawom nie było końca.
Takie świętowanie Dnia Dziecka chyba wszystko odpowiada :)

14 czerwiec 2022
Każde dziecko kocha Mamę o niej też pamięta i to nie tylko od święta. W kalendarzu jest dzień taki, gdy dla Mam występują przedszkolaki. Pszczółki i Żabki też dla Mam wystąpiły, by uczcić ten dzień tak miły. Każda grupa występ przygotowała, podczas którego śpiewała, tańczyła i recytowała. Prezent też był przygotowany, bo jak w takim dniu nie obdarować ukochanej Mamy. Mamy ze wzruszeniem i radością występ oglądały, a przedszkolaki na koniec "Sto lat" zaśpiewały. Występ się podobał, bo były głośne brawa, a dla Mam poczęstunek i kołacz, i kawa. Dzieci też dostały poczęstunek dla ochłody, a były to słodkie lody.

1 | 2
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-27 22:29:45)
Informację zmodyfikował(a): Danuta Lejżak (2022-06-28 13:00:04)
Liczba odwiedzin: 147971
Do góryStopka

Zamknij