Oficjalny portal przedszkola: Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
21 styczeń 2022
W zimowy styczeń wpisane są dwa najpiękniejsze dni, które wzbudzają wiele radości i emocji. Te dni to Święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo wspaniałe i szczęśliwe. Dlatego przedszkolaki w podzięce za wielkie serce zaprezentowały krótki program artystyczny, który został nagrany. Jak co roku z wielką przyjemnością wykonały również upominki papierowe tulipany. Babciu i Dziadku życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości!

19 styczeń 2022
W środę przedszkolaki z Grodziska przedstawiły i nagrały przedstawienie jasełkowe dla swoich Rodziców, Babć i Dziadków. Po śniadaniu dzieci zamieniły się w małych aktorów, a sala przedszkolna w przepiękny las. Na scenie pojawiła się Maryja z Józefem, a także Aniołki, Pasterze oraz Postacie ze znanych nam bajek: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerfetka, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Calineczka, Sierotka Marysia, Rybak i Kopciuszek. Szli oni do stajenki z darami, nawiązującymi do ich baśniowej historii. W między czasie rozbrzmiewały piosenki o każdej bajkowej postaci, z melodiami znanych kolęd. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem śpiewały każdy utwór. Na koniec jasełek zabrzmiała kolęda "Cicha noc". W czasie jej śpiewania Aniołki sypały na scenie piórka, Pasterze grali na dzwonkach, Maryja i Józef spacerowali ze światłem, a Postacie z bajek rzucały sreberkami oraz puszczały bańki. Efekt był taki, że każdy z nas znalazł się w magicznym świeci bajek. Jako, że zbliża się Dzień Babci i Dziadka, dzieci złożyły swoim najbliższym życzenia z tej okazji oraz zaśpiewały piosenkę o słodkim medalu. Przedszkolaki przygotowały już przepiękne medale, które będą z radościom wręczać swoim Babciom i Dziadkom

18 styczeń 2022
Wszyscy wiemy że, jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy jest bałwan. 18 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Bałwana”. Dlaczego akurat tego dnia? Wyjaśnienie jest dość zabawne: cyfra „8” przypomina kształtem bałwanka, a cyfra „1” symbolizuje wetkniętą w niego miotłę lub patyk. Dzień bałwana był szczególny i wyjątkowy. Dzieci odgadywały zimowe zgadywanki, tańczyły i tworzyły zimową muzykę oraz uczestniczyły w różnego rodzaju konkurencjach związanych z bałwanem. W ramach kreatywności dzieci wykonały prace plastyczne „Śnieżne bałwanki”, które pozostaną z nami do końca zimy.

15 styczeń 2022
Nie od dziś wiadomo, że wszystkie dzieci kochają śnieg, dlatego w naszym przedszkolu nie mogliśmy pominąć tego święta i oczywiście obchodziliśmy je nieco wcześniej. Przedszkolaki próbowały odpowiedzieć na pytania: co to jest śnieg, z czego powstają śnieżynki, czy śnieg jest czysty. Dowiedziały się,że każdy płatek śniegu ma sześć ramion i nie ma dwóch jednakowych płatków. W trakcie Dnia Śniegu przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zaproponowanych zabawach, tańcach, które rozwijały wyobraźnię oraz wprawiły wszystkich uczestników w dobry nastrój.

13 styczeń 2022
Już po raz kolejny odbył się Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny, który ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnej oraz edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Kilkoro z naszych dzieci, uczęszczających do przedszkoli w Kadłubie, Grodzisku i Osieku, wykonało prace na ten konkurs. Z przedszkoli w całej gminie wpłynęło 56 prac i z pośród nich trzy prace naszych przedszkolaków zostały wyróżnione na szczeblu gminnym i zakwalifikowane do edycji konkursu na szczeblu powiatu.
Autorami wyróżnionych prac są:
1. Michał Lipok z PP Grodzisko
2. Daniel Gerlich z PP Kadłub
3. Aleksandra Urbańczyk z PP Osiek.
Dodatkowo wyrózniono pracę Karola Rządca z Grodziska.
Gratulujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom.
Cieszy nas, to że na pięć wyróżnionych prac, aż trzy są autorstwa naszych przedszkolaków. Takich sukcesów, życzymy sobie jak najczęściej i jak najwięcej. Mamy nadzieję, że na szczeblu powiatu wyróżnione prace również zostaną docenione. Trzymajcie kciuki

13 styczeń 2022
Przedszkolaki z Grodziska wzięły udział w I Przeglądzie Piosenki Patriotycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym ,,Piosenka Małego Patrioty”. ,,Motylki” i ,,Pszczółki ” połączyły siły i wspólnie przygotowały piosenkę ,,Płynie Wisła, płynie”. Przedszkolakom bardzo podobała się ta piosenka, chętnie się jej uczyły i z radością śpiewały. Przygotowały do niej oprawę artystyczną , dekorację, występ Lajkonika. Przegląd zorganizowany był przez Przedszkole Publiczne nr 5 w Strzelcach Opolskich w formule online. Za udział w przeglądzie przedszkolaki otrzymały dyplomy, flagę Polski, puzzle ,,Mapa Polski” oraz cukierki. Gratulujemy nagród i wspaniałego występu.

12 styczeń 2022
Nowy rok w przedszkolu zaczynamy od sukcesów. Viktoria, Ola i Marcel z naszego przedszkola, wzięli udział w Gminnym Konkursie plastycznym pt. „Święty Mikołaj w oczach dzieci". Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród dzieci a wykonane przez nich dzieła były pomysłowe i oryginalne. Jury przyznało Viktorii II miejsce w kategorii prac dzieci 5 i 6 letnich. Dziękuję dzieciom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie plastycznym. Gratuluję!!!

9 styczeń 2022
Nadia z grupy "Motylki" oraz Wiktor z grupy "Pszczółki" wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 9 w Strzelcach Opolskich. Zadaniem konkursu było przedstawienie postaci Świętego Mikołaja tak, jak widzą go dzieci. Nadia przedstawiała Mikołaja na zimowym tle z prezentami wokół niego. W kategorii wiekowej 3- 4-latki Nadii udało się zająć II miejsce. Gratulujemy!. Wiktor natomiast przedstawił Mikołaja snującego po niebie sankami i rafinerami. Brawa dla naszych przedszkolaków za przygotowanie prac i udział w konkursie

4 styczeń 2022
Ach co to był za dzień. Po prostu, obchodziliśmy nietypowe święto Dzień Spaghetti. Podczas zajęć dzieci wirtualnie zajrzały do zakładu gdzie produkuje się spaghetti, oglądały różne rodzaje długiego, cienkiego makaronu i porównały go za pomocą dotyku i wzroku. Następnie zaczęły się makaronowe szaleństwa: segregowanie, wciąganie spaghetti, wyścigi z makaronem na łyżce. Dzieci poznały proces barwienia makaronu przy pomocy barwnika spożywczego i wykorzystały kolorowe nitki do ozdabiania clowna. Potem był czas na rozwijanie kreatywności i wyobraźni przy tworzeniu grzywy lwa. Dzień upłynął nam bardzo wesoło i ciekawie a zdjęcia można podziwiać w galerii.

3 styczeń 2022
Z okazji Nowego Roku pragniemy złożyć Wam życzenia zdrowia, radości i pomyślności oraz poczucia bezpieczeństwa, które niech zostanie z nami przez cały 2022 rok.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-27 22:29:45)
Informację zmodyfikował(a): Danuta Lejżak (2022-01-21 18:43:11)
Liczba odwiedzin: 127666
Do góryStopka

Zamknij