Oficjalny portal przedszkola: Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Kadłub


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
22 wrzesień 2021
Wrzesień wiele dni ciekawych niesie, a wśród nich okazja taka, by świętować Dzień Przedszkolaka. Przedszkolaki przez dzień cały tańczyły, bawiły się i świętowały. Na pożegnanie każdy trzymał w dłoni dyplom i śmieszny balonik. A na szyi medal Przedszkolaka, bo to już tradycja taka. Maluszki Żabkami, a Starszaki Pszczółkami zostały, bo taką nazwę dla grupy swojej wybrały.

20 wrzesień 2021
,,Myślę, więc nie śmiecę" - pod takim hasłem odbyła się w tym roku akcja ,,Sprzątania Świata'', w której wzięły udział przedszkolaki z naszego przedszkola. Dzieci obejrzały filmik o segregacji śmieci i wysłuchały piosenki. Wzięły również udział w pogadance i wspólnym omawianiu plansz poświęconych segregacji odpadów. Na niektórych z tych plansz pojawiły się SUPERSMYKI, które są bohaterami książek, z których korzystają 5 i 6-latki. Po tak zdobytej i utrwalonej wiedzy nastąpił czas na zajęcia praktyczne. Przedszkolaki segregowały śmieci, wrzucając je do odpowiednich worków. Mamy nadzieję, że te zajęcia przyczynią się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska oraz nawyków dbałości o nie.

16 wrzesień 2021
Jak co roku, tak i tym razem, 15.09.2021 obchodziliśmy z naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji maluszki i ich starsi koledzy ubrali do przedszkola coś w kropki, choć nie o samą kropkę w tym dniu chodzi. Obchody rozpoczęliśmy od bajki "Kropka" ("The Dot"), dzięki czemu dowiedzieliśmy się z czym związane jest to święto. Historia małej Vashti opowiadała o tym, że należy wierzyć w siebie, bo każdy z nas, niezależnie od wieku może zrobić wszystko to, na jego umiejętności mu pozwolą. Każdy z nas - mały czy duży jest ważny i posiada jakiś talent. Żabki wysłuchały także opowiadania "Kto widział kropki?!", wskazywały gdzie brakuje kropek na obrazku, a także szukały ukrytych w sali ilustracji. W Dniu Kropki nawet 2 śniadanie było "kropkowane" i wszyscy zjedli zdrowe winogrona.

15 wrzesień 2021
We wtorek 14.09.2021 przedszkolaki w Kadłubie miały niespodziankę - odwiedziły nas panie policjantki! W czasie pogadanki dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się na drodze, jakie niebezpieczeństwa zagrażają dzieciom i w jaki sposób należy reagować np. gdy ktoś obcy zaczepi nas na ulicy. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda radiowóz od środka, a panie policjantki w zamian zostały zaproszone do naszego "radiowozu" na placu zabaw. Wszystkie dzieci po zajęciach już wiedzą jak przechodzić przez ulicę, a także, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi. Na koniec każdy otrzymał od pań słodki poczęstunek.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Danuta Lejżak (2017-02-03 16:32:04)
Informację zmodyfikował(a): Danuta Lejżak (2021-09-22 19:50:31)
Liczba odwiedzin: 19816
Do góryStopka

Zamknij