Oficjalny portal przedszkola: Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Grodzisko


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
wychowawca :Helena Zagórowicz-Szłapa
26 wrzesień 2021
Na zakończenie kolejnego tygodnia przygód w przedszkolu, na dzieci czekał bardzo aktywny dzień. Na początek przedszkolaki zobaczyły transmitowany na żywo teatrzyk p.t. "Koziołek show". Wśród występujących na scenie były dzieci z jednego z miejskich przedszkoli. Nasze dzieciaki były zachwycone występem, przez cały czas bardzo się śmiali, a końcowa piosenka wprawiła wszystkich w ruch. Tanecznym krokiem dotarliśmy na dywan, aby porozmawiać trochę o ziemniakach. A to z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Następnie przyszedł czas na dwie konkurencje: przejście do sali z ziemniakiem na łyżce oraz rzucanie ziemniakiem do celu. Wszystkie przedszkolaki zasłużyły na specjalną odznakę, a także na degustacje ziemniaka.

20 wrzesień 2021
20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu dzieci świętowały go miło i wesoło spędzając czas na różnych aktywnościach pod hasłem ,,Ulubione kolory”. Maluszki razem ze starszakami doskonaliły umiejętności muzyczno – rytmiczne podczas zabaw z cyklu ,,Tuptaj średniaczku”, maszerowały, bawiły się w dinozaury , zwiedzały ZOO i naśladowały zwierzęta. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych kolorach, rozwiązywały o nich zagadki, bawiły się chustą animacyjną i balonami. Największą frajdę sprawiało im malowanie na przezroczystej folii kolorowymi farbami. Dzień Przedszkolaka był naprawdę udany i chociaż pogoda pokrzyżowała nam plany, bo wszystkie zabawy miały odbyć się w ogrodzie, dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte, a to przecież jest najważniejsze.

19 wrzesień 2021
17 września w ramach akcji ,,Sprzątanie Świata” przedszkolaki z Grodziska wyposażone w rękawiczki jednorazowe , worki na śmieci, grabie i miotły zabrały się za sprzątanie terenu wokół przedszkola. Prace porządkowe były wspaniałą okazją do zwrócenia uwagi na potrzebę dbania o środowisko naturalne. Wcześniej w przedszkolu maluszki obejrzały bajkę edukacyjną na temat ochrony środowiska, rozmawiały o potrzebie segregacji odpadów. A starszaki poznały cele akcji ,,Sprzątanie Świata”, oglądały film i ilustracje o tematyce proekologicznej, kolorowały obrazki. Nasze przedszkolaki wiedzą, że należy dbać o czystość środowiska i zawsze chętnie biorą udział w różnych akcjach i działaniach ekologicznych.

16 wrzesień 2021
We wtorek w przedszkolu pojawili się bardzo ważni goście. Dzieci z wielką radością już od rana ich wyczekiwały. Były to Pani Marta i Pani Marysia z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Panie policjantki przyjechały do dzieci, aby porozmawiać z nimi o ważniejszych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Panie odpowiedziały również trochę o swojej pracy, a atrybutach związanych z ich zawodem oraz jak się zachować, gdy do dzieci podejdzie ktoś nieznajomy. Na koniec dzieci mogły zobaczyć również samochód policyjny i na chwilę w nim usiąść. Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze.

15 wrzesień 2021
15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki. Uważa się również, że to także dzień kreatywności, zabawy i odwagi. Większość dzieci w naszym przedszkolu miały w ten dzień na sobie ubranie w kropki. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki, p.t. "Kropka". To historia o dziewczynce, która malując kropki zaczęła wierzyć w siebie i swoje możliwości. Następnie dzieci podzieliły się na mniejsze grupy. Każda grupa miała za zadanie stworzyć kompozycje z kropek w różniej wielkości. Gdy prace były gotowe, przedszkolaki segregowały kropki według ustalonej cechy. Na koniec odbywał się mini sesja zdjęciowa, przy użyciu ramki, specjalnie przygotowanej na ten dzień.

8 wrzesień 2021
Za nami pierwsze dni września i nowego roku szkolnego. Maluszki z Grodziska powoli wdrażają się w życie przedszkolne i integrują się ze sobą. W tym roku do grupy Motylek dołączyło aż 15 nowych dzieci. Łącznie grupa liczy 21 przedszkolaków. Dzieci miały możliwość poznać już Kodeks przedszkolaka i go podpisać, odciskając palec w farbie. Za nami również pierwsze kolorowanki i wspólne zabawy. Życzymy wszystkim przedszkolom, aby był to udany rok.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Danuta Lejżak (2020-05-11 22:02:17)
Informację zmodyfikował(a): Danuta Lejżak (2021-09-26 12:49:09)
Liczba odwiedzin: 18903
Do góryStopka

Zamknij