Oficjalny portal przedszkola: Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie - Przedszkole Publiczne w Kadłubie

O nas


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Programy w naszym przedszkolu realizowane w roku szkol.2018/20191.Przyjaciele lasu

Ewaluacja:
 ,,Przyjaciele lasu” –projekt ekologiczny
 
     ,,Przyjaciele lasu” to projekt ekologiczny, który realizowany był w naszym przedszkolu od kwietnia  do końca października 2018r.
     Uczestnikami projektu były 5 i 6 latki z Przedszkola Publicznego w Kadłubie i oddziału zamiejscowego w Grodzisku. A w niektóre zadania projektu włączały się również dzieci młodsze.
     Głównym celem projektu było zbliżenie dzieci do świata przyrody poprzez poznawanie go, dostrzeganie jego piękna, nabywania opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, współżycia człowieka z przyrodą, odpowiedzialności za środowisko. A celami szczegółowymi:
- poznawanie przez dzieci wybranych środowisk takich jak las, park, staw, łąka- charakterystyczną dla nich roślinność i zwierzęta
- dostrzeganie różnice np. między parkiem a lasem
- obserwowanie roślin i zwierząt występujących w tych środowiskach
- rozpoznawanie niektórych z nich i nazywanie
- rozumienie konieczności poszanowania przyrody- nieniszczenia roślin, dokarmiania zwierząt i ptaków
- rozumienie, że człowiek jest częścią przyrody i bez niej nie może żyć
- poznanie pracy leśniczego
- branie czynnego udziału w akcjach propagujących idee ekologiczne (wykonywanie prac plastycznych, plakatów, udział w happeningach).
    
W ramach projektu dzieci uczestniczyły w wycieczce do Parku Miejskiego w Strzelcach Opolskich, gdzie posadziły drzewo -  lipę drobnolistną , poznały inne drzewa tam rosnące, krótką historie parku oraz różnicę między parkiem a lasem.
Były na wycieczce w lesie razem z panem leśniczym. Gościły również pana leśniczego w przedszkolu, który opowiedział im wiele ciekawostek o lesie oraz zaprezentował filmy edukacyjne.
Przedszkolaki były również na wycieczce w Parku Krajobrazowym Góra świętej Anny na zajęciach pt. ,,Jesień w parku”. Odbyły piękny spacer po parku krajobrazowym , wizytę w nadleśnictwie , gdzie pasowane były na przyjaciół lasu.
Uczestniczyły w happeningu ekologicznym przedszkolaków gminy Strzelce  Opolskie. Obejrzały przedstawienia teatralne o tematyce ekologicznej : ,,Cisza” i ,,O kogucim kłopocie i wiosennych wiadomościach na płocie”.
Uczestniczyły w konkursach plastycznych ,,Polska niezapominajka”, oraz
 ,,O planetę nasza dbamy, więc lasu nie zaśmiecamy” zdobywając czołowe miejsca na szczeblu gminnym.
Projekt został w pełni zrealizowany a zamierzone cele zostały osiągnięte.
 
 
    
    
 
 
 
 
 
 
 

1.Akademia Aquafresh.

Rozpoczęliśmy pracę z programem „Akademii Aquafresh”, jest to Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej . Głównym celem tego programu jest propagowanie dbania o zdrowie i higienę jamy ustnej wśród najmłodszych. Nasze przedszkole kolejny raz bierze udział w programie. Zaprosiliśmy do przedszkola panią Dankę dyplomowaną pielęgniarkę i higienistkę szkolną, która powiedziała dzieciom jak dbać o zdrowie jamy ustnej i jak prawidłowo czyścić zęby. Dzieci zadawały pani pytania i opowiadały o swoich wizytach u dentysty. Wszystkie przedszkolaki dostały małą planszę, na której codziennie będą zaznaczać to, czy czyściły zęby.

2.Śniadanie daje moc

.Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzony jest  Dzień Śniadanie Daje Moc.
W tym roku również nasze przedszkole pod opieką Pani Zuzanny przyłączyło się do tej akcji.
3.Cała Polska czyta dzieciom
Kolejny już rok bierzemy udział w programie ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Program będzie realizowany przez cały rok szkolny.W ramach tej akcji odwiedziła nasze przedszkole pani Bogusia, bibliotekarka z filii biblioteki w Kadłubie. Pani Bogusia opowiedziała dzieciom o pracy w bibliotece, funkcji biblioteki, ciekawych książkach. Przywiozła również kilka książek do przedszkola, które po przeczytaniu wymienimy na inne. Przeczytała dzieciom bajkę. Nasze przedszkolaki bardzo lubią słuchać czytanych książek
4.
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Danuta Lejżak (2017-02-01 17:12:40)
Informację zmodyfikował(a): Danuta Lejżak (2018-11-08 10:35:11)
Liczba odwiedzin: 2238
Do góryStopka

Zamknij